Tituly na skladě

 

Literatura historie a faktu
Historické toulky Šumperskem I  

Polách Drahomír

Historické toulky Šumperskem I

Kniha obsahuje na čtyřicet méně známých historických zajímavostí napříč staletími ze Šumperska, tedy oblasti, která v polovině 19. století územně zahrnovala okresy Šumperk, Staré Město a Vízmberk (dnes Loučná nad Desnou). Kniha je bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

Váz., 240 str., 160 x 230 mm, cena 295,- Kč včetně poštovného a balného 2 vydání. (I. vydání 2012)

Historické toulky Šumperskem II  

Polách Drahomír

Historické toulky Šumperskem II

Druhý díl představuje další historické zajímavosti ze Šumperska, tedy ze Starého Města, Branné, Hanušovic, Kopřivné, Loučné nad Desnou, Velkých Losin, Rapotína, Šumperka, Bludova, Libiny a dalších obcí. Kniha je opět bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

Váz., 248 str., 160 x 230 mm, cena 295,- Kč včetně poštovného a balného

Historické toulky Šumperskem III  

Polách Drahomír

Historické toulky Šumperskem III

Třetí díl úspěšné edice představuje dalších třicet historických zajímavostí ze Šumperska, tedy Branné, Kopřivné, Loučné nad Desnou, Velkých Losin, Rapotína, Šumperka, Nového Malína, Libiny a dalších obcí. Kniha je opět bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

Váz., 256 str., 160 x 230 mm, cena 295,- Kč včetně poštovného a balného.
I vydání.

Vzpomínky zůstaly - Osudy lidí z Jesenicka, Javornicka, Vidnavska, Žulovska a Šumperska 1938 – 1989  

Vít Lucuk

Vzpomínky zůstaly - Osudy lidí z Jesenicka, Javornicka, Vidnavska, Žulovska a Šumperska 1938 – 1989

Vzpomínky jednačtyřiceti pamětníků z Jesenicka a Šumperska z období 2. světové války, komunismu, sovětské okupace… Příběhy, které si přečtete, jsou kruté, o smrti, strachu, bolesti, ale také o odvaze, vzdoru a statečnosti. Příběhy vychází z autentických výpovědí pamětníků, které navazují na projekt občanského sdružení Post Bellum. Kniha je volným pokračováním úspěšných knih „Zapomenutí svědkové“ a „Přežili svou dobu“. Kniha také obsahuje dokumentační fotografie.

Váz., 248 str., 160 x 230 mm, cena 295,- Kč včetně poštovného a balného

Klášterní kostel v Šumperku<  

Milena Filipová, Lenka Kirkosová

Klášterní kostel v Šumperku

Kniha přináší souhrn informací týkajících se dějin bývalého dominikánského kláštera a kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku, stavebního vývoje a rozsáhlé rekonstrukce objektu. Snaží se rovněž čtenáři přiblížit význam umělecké výzdoby kostela a poukázat na proměny dochovaného mobiliáře, přičemž je využíváno v hojné míře porovnání starých fotografických snímků s novými.

Váz., 124 stran, 225 x 225 mm, cena 290,- Kč včetně poštovného

VINCENZ PRIESSNITZ<  

Miloš Kočka, Alois Kubík

VINCENZ PRIESSNITZ – Světový přírodní léčitel

V první části seznámí kniha čtenáře s životem V. Priessnitze (1799-1851), průkopníka novodobé přírodní léčby a jím založeným prvním vodoléčebným ústavě na světě – dnes Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník. Druhá část knihy pojednává o jednotlivých léčebných procedurách, jak byly zdokumentovány dobovými kresbami a výpověďmi pacientů. Kniha je bohatě obrazově vybavena. II. upravené vydání.

Váz., 184 str., 210 x 300 mm, cena 360,- Kč včetně poštovného

Životní příběh severomoravského rodáka  

Zdeněk Gába – Petr Možný

Pomezí Čech a Moravy od Suchého vrchu po Lázek
na starých pohlednicích a fotografiích

Na historických snímcích jsou v publikaci zachyceny tři turistické cíle a to Suchý vrch, Severomoravská chata a Lázek. Mezi těmito chatami a rozhlednou jsou zachyceny obce poblíž bývalé zemské hranice. Prostřednictvím historických snímků na české straně navštívíme Červenou vodu, Šanov, Křížovou horu, Bílou Vodu, Moravský Karlov, Mlýnický Dvůr, Čenkovice, Valteřice, Výprachtice, Horní a Dolní Heřmanice, Cotkytli a Strážnou. Na moravské straně se zastavíme u Svaté Trojice, v Podlesí, Písařově, Bukovicích, Štítech, Herolticích, Březné, u hotelu Hýbl, v Crhově, Drozdovské Pile a naše putování ukončíme v Hoštejně.

Váz., 152 stran, formát 225 – 225 mm, dop. prod. cena 390,- Kč včetně poštovného

Životní příběh severomoravského rodáka  

Generál Karel Lukas

Životní příběh severomoravského rodáka

Karel Lukas – rodák ze severomoravského Brníčka – bojoval za svobodu vlasti jako legionář a v letech 1939–1945 jako příslušník československé zahraniční armády. Významným způsobem se podílel na přípravách obrany Československa ve třicátých letech, pomáhal budovat československé vojsko ve Francii a Velké Británii a jako pozorovatel u britských vojsk zažil za druhé světové války bitvu u El Alameinu a boje v Itálii. Když se v roce 1947 vracel domů po několikaletém působení jako vojenský přidělenec v USA a Kanadě netušil, jak smutný osud ho brzy potká. Pro komunisty, kteří Československo definitivně ovládli v únoru 1948, se stal nepohodlným člověkem. Způsob a okolnosti jeho tragické smrti v roce 1949 by přitom měly být dodnes výstražným mementem dokládajícím zrůdnost komunistického režimu.

Váz., 224 stran, 160 x 230 mm, cena 260,- Kč včetně poštovného

zapomenuti-svedkove  

Vít Lucuk

Zapomenutí svědkové

Osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938 - 1989
Vzpomínky třiceti tří lidí z období 2. světové války, komunismu, sovětské okupace… Jde o jedinečné lidské osudy, je to kniha o zapomenutých hrdinech, o lidech, kteří se báli, nacházeli a ztráceli sílu, obětovali se za to, co si dnes tolik užíváme – svobodu. Příběhy vychází z autentických výpovědí pamětníků, které navazují na projekt občanského sdružení Post Bellum. Kniha je volným pokračováním úspěšné knihy „Přežili svou dobu“. Kniha také obsahuje dokumentační fotografie.

Váz., 216 stran, 160 x 230 mm, cena 260,- Kč včetně poštovného

 paprsek  

Zdeněk Gába – Petr Možný

Putování k horské chatě Paprsek
na starých pohlednicích a fotografiích

Horská chata Paprsek se nachází v Rychlebských horách v severozápadní části Moravy a s celým areálem patří k nejvyhledávanějším místům letní a zimní turistiky v České republice.
Pomocí starých pohlednic a fotografií kniha zobrazuje výchozí místa k Paprsku – Staré Město, Malé Vrbno, Adamov, Velké Vrbno, Kunčice, Brannou, Ostružnou, Ramzovou, Petříkov a proměny samotné chaty až po současnost. Průvodní text seznamuje čtenáře s historií jednotlivých obcí a chaty Paprsek.

Váz., 132 stran, 225 x 225 mm, cena 280,- Kč + poštovné

vlastivedne-zajimavosti-z-prirody-jeseniku  

Zdeněk Gába
Vlastivědné zajímavosti z přírody Jeseníků

Kniha je určena široké veřejnosti, pro přírodovědce, ale i pro vyhraněné specialisty k vysvětlení záhad a otevřených otázek v přírodě a kolem ní z oblasti kraje mnoha tváří Jeseníků, od vidnavské nížiny přes Praděd a Dlouhé stráně až k moravičanským jezerům a maletinským lomům. Kniha je bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

Váz., 256 stran, 160 x 230 mm, cena 260,- Kč + poštovné

Silný jako GUSTAV FRIŠTENSKÝ
 

Zdena Frištenská – Pavel Ševčík
Silný jako GUSTAV FRIŠTENSKÝ

 

Kniha dokumentuje život jednoho z nejlepších českých sportovců všech dob, řecko-římského zápasníka Gustava Frištenského (1879-1957), který v průběhu svého života vybojoval 2000 amatérských utkání a ani jednou neprohrál. Jako profesionál absolvoval neuvěřitelných 8000 zápasů, v nichž byl jen výjimečně poražen. Podkladem pro knihu se stala bohatá písemná a obrazová pozůstalost po G. Frištenském, která tvoří převážnou část této knihy.


Váz., 208 stran, 210 x 300 mm, cena 273,- Kč + poštovné a balné

Přežili svou dobu
 

Vít Lucuk
PŘEŽILI SVOU DOBU
Osudy lidí Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka 1938 - 1989

 

Kniha obsahuje autentické výpovědi jednačtyřiceti lidí z období 2. světové války, komunismu a sovětské okupace. Jsou to kruté příběhy o smrti, strachu, bolesti, ale také o odvaze, vzdoru a statečnosti za totalitních režimů: nacismu a komunismu. Příběhy vychází z autentických výpovědí pamětníků, které navazují na projekt občanského sdružení Post Bellum. Kniha také obsahuje dokumentační fotografie.


Váz., 256 stran, 155 x 225 mm, cena 180,- Kč + poštovné a balné

 
Naši prezidenti
 

Emil Novák
NAŠI PREZIDENTI
na mincích, medailích a plaketách
1918 - 1993 - 2008

 

Reprezentativní publikace obsahuje podrobný popis více jak 500 základních typů mincí, medailí a plaket s portréty našich prezidentů od T. G. Masaryka až po V. Klause. Ke každému základnímu typu medaile či plakety jsou k dispozici barevná vyobrazení lícní a rubní strany, popř. i zajímavé detaily pořízené z originálů numismatického materiálu. Součástí publikace jsou i stručné životopisy našich prezidentů a dále přehledy medailérů a ražeben, podílejících se na realizaci této výjimečné portrétní galerie našich prezidentů.


Váz., 496 stran, 210 x 298 mm, cena 250,- + poštovné a balné

Lesy ČR     Česká mincovna

Kdo byl kdo
 

Zdeněk Filip
KDO BYL KDO
200 osobností z historie Šumperka

 

Publikace je určena zájemcům o historii města Šumperka. Přináší stručné biografické portréty dvou set šumperských rodáků a dalších významných a zajímavých občanů Šumperka, kteří v minulosti výrazněji zasáhli do hospodářského, politického a kulturního života města, a to jak v pozitivním, tak někdy třeba i negativním ohledu. Publikace seznámí čtenáře nejen s životními osudy osobností, ale i s jejich tvářemi, podobou. Proto jsou jednotlivá textová hesla důsledně opatřena také svým obrazovým protějškem.


Brož., 112 stran, 150 x 215 mm, cena 99,- Kč + poštovné a balné

Cesty hrdinů
 

Zdeněk Filip
CESTY HRDINŮ
Československého zahraničního odboje 1939 - 1945

 

Kniha vypráví o osudech čs. Vojáků, účastníků zahraničního odboje za druhé světové války. Životní příběhy 18 z nich, severomoravských rodáků, nás provázejí všemi bojišti války, ukazují hrdinství těch, kteří v boji proti nacismu obětovali život, i zklamání a utrpení těch, kteří válku přežili a zanedlouho byli vystaveni perzekuci komunistického totalitního režimu. Bohatá obrazová příloha.


Váz., 136 str., 135 x 195 mm, prod. cena 100,- + poštovné a balné

Okřídlená slova
 
 

Miloš Kočka
OKŘÍDLENÁ SLOVA

 

„Okřídlená slova“ jsou slova a rčení, která pro svůj zvláštní význam, často přenesený, letěla od úst k ústům a stala se bohatstvím kulturních národů. Zdomácněla i u nás a běžně je užíváme. Jak vznikla? Jaký je jejich původ?
Na to odpoví tato kniha, rozdělená do tří kapitol: mýty a antika, bible a historie.


Váz., 176 str., 135 x 205 mm, prod. cena 80,- + poštovné a balné

   

 

 
 
Edice bájí a pověstí
prededovy-povesti  

Josef Lowag
Pradědovy pověsti

 

Kniha je prvním volným překladem pověstí Josefa Lowaga (1849 - 1911) vydaných v roce 1890. Vedle líčení přírodních krás Jeseníků, které nás uchvátí věrným popisem krajiny, nás autor zavede do pohádkové říše trpaslíků, kterým vládne duch hor Praděd. Tyto pohádkové bytosti pomáhají dobrým lidem v nouzi, trestají zlo a odměňují dobro. V pověstech se objevují názvy slezských měst, vesnic, bývalých hradů a jiných památných míst.

Ilustracemi knihu doplnila Karolína Dohnalová.


Váz., 168 stran, 135 x 190 mm, cena 160,- Kč + poštovné a balné.

Severomoravské pověsti a zkazky
 

Bohuslav Indra
Severomoravské pověsti a zkazky

 

Kniha pověstí Bohuslava Indry (1891 - 1961), poprvé vydaných v roce 1932 obsahuje na 70 pověstí a zkazek ze severomoravského Horácka to je z okolí Štítů, Písařova, Horních Studének, Olšan, Raškova, Rudy nad Moravou, Bohutína, Bludova, Kopřivné a Velkých Losin.
Ilustracemi knihu doplnila Anežka Kovalová.


Váz., 176 stran, 130 x 190 mm, cena 150,- Kč + poštovné a balné

Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků
 

Josef Lowag
SLEZSKÉ LIDOVÉ A HORNICKÉ POVĚSTI Z JESENÍKŮ

 

Kniha je volným překladem pověstí Josefa Lowaga (1849 - 1911), poprvé vydaných v roce 1903.
Při sbírání podkladů k pověstem čerpal autor ve svém rodném kraji, a to z okolí Rejvízu, Zlatých Hor, Vrbna až po Bruntál. Pověsti J. Lowaga vynikají svým vytříbeným slohem, barvitým popisem krajiny a zachycují atmosféru časů dávno minulých. Autor nás také zavede do pohádkové říše koboltů a trpaslíků, kteří opouští o půlnoční hodině svou ztrnulou podzemní říši a snaží se ovlivňovat život pozemských bytostí.
Ilustracemi knihu doplnila Karolína Dohnalová.


Váz., 152 stran, 135 x 190 mm, prod. cena 154,- Kč + poštovné a balné.

Báje a pověsti 2
 

Martin Strouhal
BÁJE A POVĚSTI
Z Konicka, Litovelska a Bouzovska

 

Kniha navazuje na předešlou sbírku bájí a pověstí Martina Strouhala - "Báje a pověsti z Litovelska, Bouzovska a Lošticka". Kromě bájí a pověstí z Litovelska a Bouzovska je doplněna o Konicko a tím kompletně završuje sběratelskou činnost autora Martina Strouhala.
V knize opět najdete původní ilustrace od akad. malíře Huga Šilberského.


Váz., 208 stran, 135 x 190 mm, prod. cena 140,- Kč + poštovné a balné

Kytice severomoravských pověstí
 
KYTICE SEVEROMORAVSKÝCH POVĚSTÍ

 

Soubor 60 lidových pověstí ze Šumperska a Zábřežska od 14 nejvýznamnějších severomoravských vlastivědných pracovníků a sběratelů lidových pověstí.
Kniha je doplněna biografickými medailónky všech autorů – sběratelů. Knihu ilustrovala Věra Kovářová.


Váz., 160 str., 135 x 190 mm, prod. cena 120,- + poštovné a balné

Obr na Šošole
 

Anežka Šulová
OBR NA ŠOŠOLE

 

Kniha je sbírkou severomoravských pověstí a pohádek sběratelky Anežky Šulové (1877 – 1954). V rámci příhod dobrodružných, neuvěřitelných a kouzelných podrobně vykreslila život severomoravského venkova, všechny jeho vrstvy od sedláků až po podruhy a žebráky, od pánů až po mlynáře a myslivce. Knihu ilustroval Alois Mikulka.


Váz., 160 str., 155 x 225 mm, prod. cena 100,- + poštovné a balné

   

 

 
 
Česká próza
Čítanka Ivana Krause<  

Ivan Kraus

Čítanka Ivana Krause

Z nepovinné četby vybral autor

Kniha je autorským výběrem z jeho bohaté literární tvorby - a to povídek, jejichž hlavním tématem jsou rodinné vztahy obohacené o prvky groteskní a absurdní komiky. Součástí knihy jsou také poprvé zveřejněny autorovy kresby doplněné vlastními aforismy.

Váz., 212 stran, 110 x 170 mm, cena 220,- Kč včetně poštovného

Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení  

Daniela Fischerová

Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení

V této pestré knížce si každý čtenář může najít to své. Autorka v ní nabízí povídky, fejetony, básničky, krátká dramata, vzpomínky na dětství, texty dávnější, současné i poprvé zde publikované. A s těmi, které zajímá zákulisí tvorby, se velmi upřímně dělí o své osobní, už půl století trvající zkušenosti spisovatelky.

Knihu ilustrovala Alena Crhounková.

Váz., 212 str., 110 x 167 mm, cena včetně poštovného 220,- Kč.

kulate-ramy-slov  

Markéta Pilátová

Kulaté rámy slov

Kniha neobyčejných příběhů obyčejných lidí z prostředí jihoamerických českých emigrantů, kteří nezapomínají na své kořeny, vzpomínají na minulost v konfrontacích ze současností. Příběhy jsou někdy až magické, drsné – možná také dané pro nás exotickým prostředím, kde autorka knihy tvoří a žije.

Knihu ilustrovala Veronika Holcová.

Váz., 124 stran, 110 x 170 mm, cena 220,- Kč včetně poštovného

kulate-ramy-slov  

Karel Poláček

Kolotoč

Kniha obsahuje výběr dvacetišesti prozaických povídek z díla Karla Poláčka, čtené v rámci festivalu Město čte knihu v Šumperku. Hlavní téma povídek jsou příběhy a osudy lidí na periferii velkoměsta, zejména však maloměsta.

Váz., 156 stran, 110 x 170 mm, cena 168,- Kč + poštovné

o-kamnech-na-jizni-tocne  

O KAMNECH NA JIŽNÍ TOČNĚ

aneb

Pohádky nejen pro dospělé

Kniha je výběrem pohádek určených všem generacím čtenářů, ať už publikovaných od autorů Jiřího Suchého, Ilji Hurníka, Zdeňka Šmída, Ludvíka Vaculíka a také dosud nepublikovaných od autorů Petry Braunové, Jiřího Brože, Martina Fahrnera, Aloise Mikulky, Jaroslava Mosteckého, Markéty Pilátové, Anny Šochové, Františky Vrbenské a Jaroslava Žváčka.

Kniha je doplněna ilustracemi Věry Kovářové.

Váz., 136 stran, 110 x 170 mm, cena 168,- Kč + poštovné

Koza na trati
 
 
Ludvík Vaculík
KOZA NA TRATI
Každému muži vstoupí někdy na trať koza

 

Kniha významného současného autora Ludvíka Vaculíka obsahuje výběr povídek, fejetonů a vzpomínek z jeho bohaté tvorby jejíž nosným tématem v této knize jsou ženy.
Knihu ilustroval Jan Vaculík.


Váz., 144 stran, 110 x 170 mm, cena 168,- Kč + poštovné a balné

...a to je blues
 
...a to je blues
Antologie textů blues a o blues

 

Editoři knihy - hudební publicista Ondřej Bezr a spisovatel Michal Šanda část knihy sestavili jako skutečnou antologii, tedy písňové texty tohoto žánru, ať již americké nebo domácí provenience i texty literárními významných českých i zahraničních básníků a prozaiků, které s blues jako hudebním žánrem mnohdy souvisejí pouze přeneseně. Mezi autory, kteří svými texty přispěli přímo pro knihu najdeme jak významné české hudebníky, kteří napsali většinou texty vzpomínkového typu, tak i spisovatele několika generací. Kniha je doplněna fotografiemi Ivana Prokopa, Tomáše Turka, Martina Sieberta a Vojtěcha Turka s mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive v Šumperku.


Váz., 256 stran, 115 x 175 mm, prod. cena 168,- Kč + poštovné a balné.

Proč mám rád sport?
 
Ota Pavel
PROČ MÁM RÁD SPORT?

 

Kniha obsahuje výběr povídek ze sportovního prostředí mistra daného žánru Oty Pavla. Jsou to silné příběhy našich sportovců s autobiografickými rysy, o sportovní slávě a jejím rubu, dojímavé a lidské. Určitě zaujmou a potěší nejen příznivce sportu.
Knihu doplňují ilustrace Jiřího Slívy.


Váz., 172 stran, 115 x 175 mm, 140,- Kč + poštovné a balné

Setkání
 
Bohumil Hrabal
SETKÁNÍ

 

Tato kniha obsahuje samostatný výběr patnácti povídek Bohumila Hrabala, jednoho z nejosobitějších a nejvýznamnějších spisovatelů 2. poloviny 20. století. Kniha je také doplněna o Morytáty, které napsali čtenáři.
O ilustrační doprovod se postaral svými fotografiemi náš věhlasný fotograf Jindřich Štreit, jehož tvorba působí, jako by s texty B. Hrabala přímo souvisela.


Váz., 204 stran, 115 x 175 mm, prod. cena 160,- Kč + poštovné a balné

Lori - můza Karla Hynka Máchy
 
Dagmar Štětinová
LORI - MÚZA KARLA HYNKA MÁCHY

 

Knihu o Máchově milence Eleonoře (Lori) Šomkové (1817-1891) napsala autorka s cílem představit veřejnosti tuto tehdy velice mladou dívku, kterou literární historici odbývali několika větami a označením většinou pohrdavým "nicka". Autorka sleduje vývoj vztahu milenecké dvojice až k plánované svatbě, které předcházel porod Ludvíčka, syna Máchova, a ke všem těžkostem a tragédiím života Lori až k její smrti. Odhaluje i zajímavosti, se kterými se mnohý čtenář setká poprvé.


Váz., 192 stran, 135 x 200 mm, cena 140,- Kč + poštovné a balné

Lyžařské pohádky
 
 Václav Rýznar
LYŽAŘSKÉ POHÁDKY

 

Kniha je určená pro nejmladší čtenáře. Líčí pohádkové příběhy lyžaře Janka z malého městečka na severu Moravy, který se dostane také na lyžařské závody do Ameriky, kde ho čekají různá dobrodružství.


Váz., 80 str., 155 x 225 mm, prod. cena 70,- + poštovné a balné

Krev na paletě
 
 Miloš Kočka
KREV NA PALETĚ
CARAVAGGIO (román malíře)

 

V románu sledujeme krátký a pohnutý život italského malíře Michelangela Merisiho, zvaného Caravaggio (1573 – 1610) a jeho titánské úsilí se prosadit svým novým pojetím umění, jež naráželo na odpor většiny součastníků, potom však ovlivnilo tvorbu evropských malířů od Rubense po Cézana.
Kniha je doplněna barevnou obrazovou přílohou.


Váz., 432 str., 148 x 205 mm, prod. cena 100,- + poštovné a balné

Platinové barvy
 
Robert Poch
PLATINOVÉ BARVY

 

Sbírka básní mladého šumperského autora ve které náměty, prosáklé rockovým rytmem, čerpal z reality osobního života. Sbírka je rozdělena do 3. částí – Útržky básní, Útržky měsíců a Útržky melancholie.


Brož., 80 str., 100 x 145 mm, prod. cena 30,- + poštovné a balné

   
 
 

 

Obrazové publikace a umění
Krása jeseníků  

Ivo Netopil

Krása Jeseníků

Výpravná obrazová publikace známého fotografa jesenické přírody Ivo Netopila na 290 snímcích objevuje nevšední krásu Jeseníků od Králického Sněžníku po Hrubý Jeseník, místa a zákoutí méně známá nebo úplně neznámá. Kromě toho, že nám snímky v této knize evokují zážitek krásy, uklidňují nás, překvapují a inspirují, mají mnohé jaksi mimochodem i dokumentární hodnotu. Objevují i věci nové, nepopsané. Tak třeba skalní mísu na skalce u Ferdinandova, více skalních tvarů, o nichž ví a které zná snad jen hrstka zasvěcených, opomíjené ledové jevy…
Kniha je opatřena německým a anglickým překladem.
Váz., 152 str., 297 x 210 mm, cena 350,- Kč + poštovné

sochař Josef Obeth
 
 
Bohumila Tinzová / Marian Čep
Sochař JOSEF OBETH
1874 - 1961 život a dílo

 

Monografické zpracování života a díla akademického sochaře Josefa Obetha, který patří k nejvýznamnějším osobnostem výtvarné kultury první poloviny 20. stol. na Moravě a ve Slezsku, jehož dílo svým významem překračuje regionální měřítko. Monografie je rozvržena na tématické skupiny a tím poskytuje přehledný průřez celou škálou jeho tvorby s dostupnou a dochovanou bohatou obrazovou dokumentací.
Resumé knihy je v německém a polském jazyce.


Váz., 192 stran, 210 x 210 mm, prod. cena 275,- Kč + poštovné a balné

Lubomír Bartoš
 
Jiří Hastík, Miloš Melzer
LUBOMÍR BARTOŠ – malíř svého kraje

 

Výpravná monografie o šumperském malíři Lubomíru Bartošovi podrobně seznámí čtenáře s jeho životní cestou, od malířových začátků až po současnost, uměleckým vývojem a rozborem některých Bartošových obrazů. Nejobsáhlejší část monografie samozřejmě tvoří jeho kresby, malby a grafika. V knize také najdeme vzpomínky jeho přátel, ohlasy a biografické údaje. Resumé knihy je ve čtyřech jazycích.


Váz., 200 stran, 210 x 300 mm, prod. cena 350,- + poštovné a balné

Beskydy
 
Ivo Netopil
BESKYDY

 

Reprezentativní obrazová kniha nám představí krásu Moravskoslezských Beskyd ve všech ročních obdobích pohledem zkušeného fotografa Ivo Netopila. V knize také najdeme významná turistická místa a centra v okolí Beskyd.


Váz., 132 str., 230 x 220 mm, prod. cena 150,- + poštovné a balné

Jižní čechy
 
Jiří Siegelbauer
JÍŽNÍ ČECHY

 

Reprezentativní obrazová kniha nás seznámí nejen s krásami přírody, ale i s kulturními památkami, významnými turistickými centry a zajímavostmi nejjižnější části naší republiky Jižních Čech pohledem zaníceného fotografa Jiřího Siegelbauera.


Váz., 132 str., 230 x 220 mm, prod. cena 150,- + poštovné a balné

Evropské národní parky
 
Milan Sanetřík
EVROPSKÉ NÁRODNÍ PARKY

 

Ojedinělá kniha, která na našem knižním trhu dosud chybí, seznámí čtenáře s 206 významnými evropskými národními parky včetně českých. Přehledně řazenými podle států, doplněná 180 barevnými snímky jednotlivých národních parků nám ukáže krásu a zajímavosti nejcennějších chráněných území evropského kontinentu.


Váz., 148 str., 220 x 310 mm, prod. cena 150,- + poštovné a balné

Olomouc 1890 - 1920
 
OLOMOUC 1890 – 1920

 

Foto album obsahuje 8 dobových fotografií známých míst Olomouce z let 1890 – 1920 určené také k zarámování. Popis Č, N, A.


Složka, 8 listů, 160 x 210 mm, prod cena 50,- + poštovné a balné

Olomouc 1926 - 1939
 
OLOMOUC 1926 – 1939

 

Foto album obsahuje 8 dobových fotografií známých míst Olomouce z let 1926 – 1939 určené také k zarámování. Popis Č, N, A.


Složka, 8 listů, 160 x 210 mm, prod cena 50,- + poštovné a balné