Fotogalerie

 

2015-krasa-jeseniku-krest 

Knihu „Krása Jeseníků“ na světlo světa uvedl Mgr. P. Milan Palkovič 
a autor fotografií Ivo Netopil na Pekařovské pouti 15. 8. 2015.

 

2014-historie-zamku-a-panstvi-tremesek-krest

Knihu "Historie zámku a panství Třemešek" pokřtily v Dolních Studénkách zleva Mgr. Ing. Tomáš Petruň, starosta obce Ing. Radim Sršen, nakladatel Pavel Ševčík a autor knihy Mgr. Drahomír Polách.

2014-kralicky-sneznik-na-starych-pohlednicich-krest-1

Křtění knihy "Králický Sněžník na starých pohlednicích a fotografiích" na chatě Paprsek s autory knihy Petrem Možným a PhDr. Zdeňkem Gábou.

 

2014-kralicky-sneznik-na-starych-pohlednicich-krest-2

Křtění knihy "Králický Sněžník na starých pohlednicích a fotografiích" na chatě Paprsek s autory knihy Petrem Možným a PhDr. Zdeňkem Gábou.

2014-zabreh-na-starych-pohlednicich-autogramiada

Autoři knihy "Zábřeh na starých pohlednicích" zleva Petr Šmíd, Pavel Ševčík a Miloslava Hošková na autogramiádě v Městské knihovně v Zábřeze.

 

krest-historicke-toulky-sumperskem-nahled

Křest knihy Drahomíra Polácha „Historické toulky Šumperskem“, na chatě Paprsek při příležitosti Mezinárodního letního turistického srazu ve Starém Městě pod Sněžníkem 7. 7. 2012.

 
Křest knihy Koza na trati 
Ludvík Vaculík pokřtil kozím mlékem svou knihu "Koza na trati" na literárním a filmovém festivalu Město čte knihu v Šumperku 2011.
Křest knihy Koza na trati
Křest knihy Přežili svou dobu 
Autor knihy "Přežili svou dobu" Vít Lucuk s jedním s hrdinů knihy Vasilem Derďukem na křtu knihy 26. 10. 2011 v DK v Šumperku.
   Křest knihy Silný jako Gustaf Frištenský 
17. 10. 2011 v Litovelském pivovaru byla pokřtěna jak jinak, než litovelským pivem kniha "Silný jako Gustav Frištenský" autory knihy a představiteli města Litovle a Litovelského pivovaru.
Křest knihy Šumperk ve fotografiích Josefa Pavlíčka 
V areálu Vlastivědného muzea v Šumperku byla 9. 9. 2011 slavnostně pokřtěna kniha "Šumperk ve fotografiích Josefa Pavlíčka". Zleva fotograf Josef Pavlíček, uprostřed nakladatel Pavel Ševčík, vpravo autorka textů Milena Filipová.
Křest knihy ...a to je blues
Autoři knihy "...a to je blues" zleva Michal Šanda a Ondřej Bezr pokřtili knihu na literárním a filmovém festivalu Město čte knihu v Šumperku 2010 za spolupráce herců šumperského divadla.
Křest knihy Hanušovice v proměnách času
Křtění knihy "Hanušovice v proměnách času" na slavnostech pivovaru Holba 4. 9. 2010. Zleva zástupce pivovaru PhDr. Zdeněk Konečný, starosta Hanušovic Petr Malcharczik, autoři knihy Václav Jokl a RNDr. Zdeněk Gába, nakladatel Pavel Ševčík a moderátor Josef Náhlovský.
Křest knihy Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků
Křest knihy "Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků" 19. 6. 2010 na Dnech města Bruntálu. Druhá zleva překladatelka knihy Mgr. Helga Šedková, zcela vpravo ilustrátorka knihy Karolína Dohnalová.
Cena 1
Knihu Oty Pavla "Proč mám rád sport?" představili 5. listopadu 2009 na festivalu Město čte knihu v Šumperku - zleva ilustrátor knihy Jiří Slíva, kmotr knihy nakladatelský redaktor, publicista, překladatel z angličtiny a slovenštiny, moderátor, scenárista Ivo Šmoldas a nakladatel knihy Pavel Ševčík.
Cena 1
V Městském muzeu v Zábřehu 22. října 2009 pokřtili symbolicky rumem knihu Martina Strouhala o Janu Eskymo Welzlovi pod názvem "Svoboda pod bodem mrazu - Příběhy a záhady, které nám zanechal největší český polárník" - zprava náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Horák, malíř a cestovatel Libor Vojkůvka, herec a moderátor Vladimír Hrabal a autor knihy Martin Strouhal.
Cena 1
Křest knihy autora Gustava Mikusche "Studnice pověstí z moravských Sudet" v Městské knihovně v Šumperku 15. října 2009. Vpravo překladatelka Jiřina Skřivánková a po pravici nakladatele knihy Pavla Ševčíka ilustrátor knihy Václav Roháč.
Cena 1
Na vernisáži výstavy o jesenickém sochaři Josefu Obethovi ve Státním okresním archivu v Jeseníku spojené s křestem knihy - Sochař Josef Obeth - autorka knihy Bohumila Tinzová a Obethův vnuk Wolfgang Wittek.
Cena 1
Knihu povídek Bohumila Hrabala - Setkání pokřtili na literárním a filmovém festivalu Město čte knihu v Šumperku (zprava) režisér Jiří Menzel, herec František Řehák, fotograf Jindřich Štreit a nakladatel Pavel Ševčík.
Cena 2
Autor ilustračních fotografií Jindřich Štreit na výstavě svých fotografií a autogramiádě v Šumperském divadle.
Cena 1
Knihu Kdo byl kdo s podtitulem 200 osobností z historie Šumperka pokřtili v dubnu 2008 v Šumperském divadle její autor Doc. PhDr. Zdeněk Filip CSc., starosta města Šumperka Zdeněk Brož a nakladatel Pavel Ševčík.
Cena 2
Autorka knihy Lori - múza Karla Hynka Máchy Dagmar Štětinová, nakladatel Pavel Ševčík a kmotr knihy básník a žurnalista František Novotný na křtu knihy v květnu 2008 v Praze.
Suchý 1
Knihu Jiřího Suchého Život není jenom legrace pokřtili 8. 11. 2007 v divadle v Šumperku starosta města Šumperka Zdeněk Brož a herci šumperského divadla Jaroslava Vysloužilová a Zdeněk Stejskal.
Suchý 2 Suchý 3
Autor Jiří Suchý představuje svou knihu na výstavě vlastních obrázků ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, kde zároveň proběhla autogramiáda.
Báje a pověsti 1
Křest knihy uvedla ředitelka knihovny Lenka Fišrová. Vedle Prof. Václav Křupka, zpracovatel nového vydání Bájí a pověstí.
Báje a pověsti 2
Knihu pokřtili dcera a syn autora Martina Strouhala, syn ilustrátora Huga Šilberského a nakladatel knihy.
Báje a pověsti 3

V příjemném prostředí Městské knihovny v Litovli knihu podepisovali potomci autora.
Křest knihy Báje a pověsti z Litovelska, Bouzovska a Lošticka 10. 10. 2007 v Městské knihovně v Litovli.
Křest monografie "Lubomír Bartoš - malíř svého kraje," 22. 9. 2007 v Šumperku.
Bartoš 1
Společná fotografie tvůrců knihy. Zleva: autor PhDr. Miloš Melzer, nakladatel Pavel Ševčík, kmotr monografie František Řehák, autor PhDr. Jiří Hastík a fotograf obrazových reprodukcí RNDr. Miroslav Griga, CSc.
Bartoš 2
Akademický malíř Lubomír Bartoš představuje monografii.
Bartoš 3
Starosta města Šumperka Mgr. Zdeněk Brož společně s hercem Františkem Řehákem a Lubomírem Bartošem slavnostně křtí knihu.