E-knihy

Uvedené tituly lze zakoupit a stáhnout na stránkách www.ereading.cz

parky 

Milan Sanetřík

Evropské národní parky

Tato kniha popisuje 210 národních parků evropského kontinentu včetně českých, které jsou v knize přehledně řazeny podle států.  Na 180 barevných snímcích z jednotlivých národních parků kniha také ukazuje krásu a zajímavosti nejcennějších chráněných území evropského kontinentu.

154 stran, cena 125,- Kč, formát PDF

 cesty

Zdeněk Filip

CESTY HRDINŮ - československého zahraničního odboje 1939-1945

Kniha Cesty hrdinů vypráví o osudech českých vojáků, účastníků zahraničního odboje za druhé světové války. Životní příběhy 18 těchto hrdinů, severomoravských rodáků, nás provázejí všemi bojišti války, ukazují hrdinství těch, kteří v boji proti nacismu obětovali život, i zklamání a utrpení těch, kteří válku přežili a zanedlouho byli vystaveni perzekuci komunistického totalitního režimu. Bohatá obrazová příloha.

136 stran, cena 90,- Kč, formát PDF

 priessnitz

Miloš Kočka, Alois Kubík

VincenzPriessnitz - Světový přírodní léčitel

Populárně – naučná kniha v první části seznámí čtenáře s životem V. Priessnitze (1799-1851), průkopníka novodobé přírodní léčby a jím založeným prvním vodoléčebným ústavě na světě – dnes Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník. Druhá část knihy pojednává o jednotlivých léčebných procedurách, jak byly zdokumentovány dobovými kresbami a výpověďmi pacientů. Kniha je bohatě obrazově vybavena.

182 stran, cena 195,- Kč, formát PDF